Copa America: Peru wygrywa w meczu o trzecie miejsce

Podopieczni Pablo Gareki pokonali reprezentację Paragwaju 2:0 i kończą Copa America na trzecim miejscu. Bramki dla Peruwiańczyków strzelili Andre Carrillo oraz Paulo Guerrero.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała w dość spokojnym tempie. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a strzałów na bramkę było bardzo mało. Do 45 minuty obie drużyny miały na swoim koncie zaledwie po jednym celnym uderzeniu.

Bezbramkowy remis utrzymał się do 48 minuty. po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym wykorzystał Andre Carrillo, który uderzeniem z powietrza z 16 metrów pokonał interweniującego Justo Villara. Po pierwszym golu Peruwiańczycy przejęli inicjatywę i zaczęli się częściej utrzymywać przy piłce. Reprezentacja Peru próbowała podwyższyć rezultat, ale przez długi czas im się to nie udało. W międzyczasie dobrą szansę zmarnowali Paragwajczycy, a dokładniej mówiąc Edgar Benitez. Rezultat spotkania został ustalony w 89 minucie. Po szybkiej kontrze i dokładnym podaniu Joela Sancheza bramkę na 2:0 zdobył Paulo Guerrero.

Ostatecznie Peruwiańczycy zajęli trzecie miejsce w południowoamerykańskim turnieju. Końcowe rozstrzygnięcia zapadną w dzisiejszym finale, w którym Chile zmierzy się reprezentacją Argentyny.