Dawid Kownacki: Musimy iść za ciosem

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. Po zakończeniu rywalizacji napastnik „Kolejorza”, Dawid Kownacki nie krył zadowolenia z uzyskanego rezultatu oraz gry swojego zespołu.

– Wydaje mi się, że to był najlepszy mecz Lecha na wiosnę. Pełna kontrola, choć czasem Górnik miał sytuacje, to my kontrolowaliśmy mecz. Stałe fragmenty gry w ich wykonaniu też nie były groźne – powiedział 18-latek, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Dobrze, że strzeliliśmy drugą bramkę, bo po niej było spokojniej. Zawsze może paść jakiś przypadkowy gol. Nie mogliśmy sobie na to pozwolić – dodał.

– Wygraliśmy i czekamy na kolejny mecz. Musimy iść za ciosem. Jeszcze dzisiaj rano byliśmy na ósmym miejscu, teraz jesteśmy na piątym i dalej gonimy czołówkę – kontynuował.

Kownacki strzelił jednego gola w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. 18-latek otworzył wynik rywalizacji w 29. minucie i po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego pokonał Radosława Janukiewicza.

– Cieszę się z bramki. Koledzy już nabrali do mnie zaufania. Jestem z tego zadowolony. Napastnik żyje z podań kolegów i oby tak dalej – zakończył.