Ekstraklasa: Węgier wzmocnił Pogoń Szczecin

Adam Gyurcso został zawodnikiem Pogoni – ogłoszono na stronie internetowej szczecińskiego klubu. Węgier podpisał z „Portowcami” 3,5-letni kontrakt.

24-latek jest wychowankiem Tatabanyi, z której w 2008 roku trafił do Videotonu Szekesfehervar. W bieżącym sezonie rozegrał 17 meczów w lidze węgierskiej. Zdobył w nich siedem goli i zaliczył trzy asysty.

– Nie zamierzamy ukrywać, że ten transfer doszedł do skutku dzięki bardzo dobrze rozwijającej się współpracy z naszymi partnerami, w tym oczywiście z partnerem głównym: Grupą Azoty. Z przyjściem Adama wiążemy olbrzymie nadzieje. To reprezentant uczestnika Euro 2016, gwiazda ligi węgierskiej, piłkarz, którego argumentem są kapitalne liczby oraz widowiskowy styl gry. O pozyskanie tego zawodnika rywalizowaliśmy z wieloma klubami. Nie chcę podawać nazw, ale były to czołowe polskie drużyny oraz kluby zagraniczne, m.in. z Wysp Brytyjskich, Turcji, Szkocji, czy Rosji – powiedział prezes Pogoni, Jarosław Mroczek.

Węgierski skrzydłowy ma na swoim koncie dwanaście rozegranych spotkań w reprezentacji kraju. Dla drużyny narodowej zdobył do tej pory jednego gola.

– Adam daje nam olbrzymie możliwości, jeśli chodzi o grę na skrzydłach. Dobrze gra obiema nogami, dysponuje świetnym uderzeniem z rzutu wolnego, notuje sporo asyst i strzela bramki. Na Węgrzech jeszcze w zeszłym sezonie tworzył niezawodny duet z obecnym snajperem Legii Warszawa Nemanją Nikoliciem – poinformował dyrektor sportowy Pogoni, Maciej Stolarczyk.