el. Euro 2016: Podział punktów w Splicie

W najciekawszej piątkowej rywalizacji w grupie H Chorwacja podzieliła się punktami z Włochami (1:1). W dwóch pozostałych spotkaniach Norwegia bezbramkowo zremisowała z Azerbejdżanem, a Bułgaria pokonała Maltę 1:0 (0:0).

Starcie dwóch najlepszych ekip, na tym etapie rozgrywek, w tej grupie rozpoczęło się w szalonym stylu i tempie, bowiem najpierw rzut karny w 6. minucie zmarnował Mario Mandżukić, a chwilę później przed wyborną szansą stanęli goście. Co więcej już w 10. minucie pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Mario Mandżukić, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Gianluigiego Buffona.

Grający od tego momentu z większą determinacją Włosi jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Antonio Candreva, skutecznie zamieniając na bramkę rzut karny podyktowany za zagranie ręką Mario Mandżukicia, który po raz kolejny tego wieczoru był głównym aktorem akcji podbramkowej.

Po zmianie stron mecz stracił na jakości, a obie ekipy skupiałby się przede wszystkim na utrzymaniu korzystnego rezultatu. W efekcie wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Oznacza to, iż w ścisłej czołówce grupy H zostało zachowane status quo. Pierwsze miejsce zajmują Chorwaci z 14 punktami na koncie. Na drugim miejscu plasują się Włosi z dwoma oczkami mniej, z kolei najniższa lokata należy na chwilę obecną do Norwegów.