El. Euro 2016: Skromne zwycięstwo Turcji

Piłkarska reprezentacja Turcji pokonała na wyjeździe w ramach eliminacji Mistrzostw Europy we Francji Kazachstan 1:0 (0:0). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Arda Turan.

Pierwsza połowa na stadionie w Ałmatach nie była wielkim piłkarskim widowiskiem. Gospodarze bardzo mądrze bronili dostępu do własnej bramki, a w tureckich szeregach brakowało pomysłu i ponadprzeciętnego zaangażowania.

Po zmianie stron podopieczni Fatiha Terima przycisnęli swojego rywala, ale w dalszym ciągu mieli bardzo duże problemy ze sfinalizowaniem swoich akcji. Kazachski mur dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra udało przebić się Ardzie Turanowi, który z około 11 metrów wpakował piłkę do siatki Pokatilowa.

W efekcie reprezentacja Turcji zainkasowała w kontekście walki o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy we Francji bardzo ważne trzy punkty. Na chwilę obecną zajmują oni w tabeli grupy A z dorobkiem ośmiu punktów trzecie miejsce.

Z kolei dla gospodarzy piątkowej rywalizacji, którzy w dalszym ciągu pozostają bez zwycięstwa, była to piąta porażka podczas tych eliminacji. Jak do tej pory zespół prowadzony przez Yuriego Krasnozhana wywalczył tylko jedno “oczko”.

******
Kazachstan – Turcja 0:1 (0:0)
Turan 83.

Reklama

Typy na rzuty rożne: Partizan – AEK Larnaca https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-partizan-aek-larnaca/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Zurich – Linfield https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-zurich-linfield/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: HJK – Maribor https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-hjk-maribor/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Load More…