El. ME: Osiem goli w Southampton! Czwarte z rzędu zwycięstwo Anglii

Anglia rozbiła u siebie Kosowo 5:3 (5:1) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu szóstej kolejki grupy A eliminacji Euro 2020.

Na St. Mary’s Stadium w Southampton rozpoczęło się sensacyjnie, bowiem już w pierwszej minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Valon Berisha.

Później jednak jeszcze przed przerwą do siatki gości celnie przymierzyli Raheem Sterling, Harry Kane oraz dwukrotnie Jadon Sancho. Na domiar złego dla ekipy z Bałkanów nie popisał się również Mergim Vojvoda, kierując piłkę do własnej bramki.

Cztery minuty po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Berisha, a po kolejnych pięciu minutach rzut karny wykorzystał Vedat Muriqi. Na więcej Wyspiarze już jednak nie pozwolili. Zwycięstwo gospodarzy mogło być nawet bardziej okazałe, ale Kane zmarnował w drugiej połowie kolejną podyktowaną „jedenastkę”.

„Synowie Albionu” po czwartym zwycięstwie z rzędu samodzielnie liderują w tabeli grupy A. Zespół z Bałkanów doznał pierwszej porażki i spadł na trzecią lokatę. Na drugą pozycję awansowali Czesi, dzięki wyjazdowej wygranej z Czarnogórą.

* * * * * *
Wyniki wtorkowych spotkań 6. kolejki eliminacji Euro 2020:

GRUPA A:

Czarnogóra – Czechy 0:3 (0:0)
Bramki: Soucek 54, Masopust 58, Darida 90+4-karny.

Anglia – Kosowo 5:3 (5:1)
Bramki: Sterling 8, Kane 19, Vojvoda 38-samobójcza, Sancho 44, 45+1 – Berisha 1, 49, Muriqi 54-karny.

– – – – –
GRUPA B

Luksemburg – Serbia 1:3 (0:1)
Bramki: Turpel 66 – Mitrović 36, 78, Radonjic 55.

Litwa – Portugalia 1:5 (1:1)
Bramki: Andriuskevicius 28 – Ronaldo 7-karny, 65, 76, Setkus 62-samobójcza, Carvalho 90+2.

– – – – – –
GRUPA H

Mołdawia – Turcja 0:4 (0:1)
Bramki: Tosun 37, Turuc 58, 80, Yazici 88.

Francja – Andora 3:0 (1:0)
Bramki: Coman 28, Lenglet 52, Ben Yedder 90+1.

Albania – Islandia 4:2 (1:0)
Bramki: Dermaku 32, Hysaj 52, Roshi 79, Cikalleshi 83 – Sigurdsson 47, Sigthorsson 58.