El. ME: Sześć goli w Hamburgu i porażka Niemców z Holandią

Niemcy przegrali u siebie z Holandią 2:4 (1:0) w szlagierowym spotkaniu 5. kolejki grupy C eliminacji ME 2020.

Na Volksparkstadion w Hamburgu podopieczni Joachima Loewa objęli prowadzenie po niespełna dziesięciu minutach gry. Lukas Klostermann w sytuacji sam na sam nie potrafił zaskoczyć dobrze ustawionego Jaspera Cillessena, ale nadbiegający w pole karne Serge Gnabry mocną dobitką w długi róg nie dał szans golkiperowi „Pomarańczowych”.

Czternaście minut po zmianie stron wyrównał Frenkie de Jong. Pomocnik Barcelony wykorzystał precyzyjne zagranie w pole karne Ryana Babela i po minięciu obrońcy pewnym strzałem pokonał bezradnego Manuela Neuera.

Siedem minut później Jonathan Tah skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki i goście byli bliżej trzech punktów. Odpowiedź gospodarzy była jednak równie szybka. Po kolejnych siedmiu minutach Matthijs de Ligt zagrał piłkę ręką w polu karnym i Toni Kroos wykorzystał podyktowaną „jedenastkę”, doprowadzając znów do wyrównania.

Jedenaście minut przed końcem Georginio Wijnaldum świetnie odegrał w polu karnym do lepiej ustawionego Donyella Malena, który uderzeniem bez przyjęcia odzyskał prowadzenie dla „Oranje”.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Wijnaldum, który strzałem z kilku metrów wykończył dogranie w pole karne Memphisa Depaya. Trzykrotni wicemistrzowie świata po drugiej wygranej umocnili się na trzeciej lokacie w tabeli.

Czterokrotni czempioni globu doznali natomiast pierwszej porażki w tych eliminacjach i pozostali na drugiej pozycji. Na czele klasyfikacji w tej grupie jest niepokonana wciąż Irlandia Północna.

* * * * * *
Wyniki wieczornych piątkowych spotkań:

GRUPA C

Niemcy – Holandia 2:4 (1:0)
Bramki: Gnabry 9, Kroos 73-karny – Frenkie de Jong 59, Tah 66-samobójcza, Malen 79, Wijnaldum 90+1.