Enrique: Cieszę się, że mam Pedro

O odejściu Pedro z Barcelony mówi się już od dawna. Hiszpan został jednym z bohaterów sobotniego meczu Barcelony z Realem Sociedad i słów pochwały nie szczędził mu trener Blaugrany, Luis Enrique.

Starcie z zespołem prowadzonym przez Davida Moyesa sprawiło Dumie Katalonii niespodziewanie wiele kłopotów i do 85. minuty utrzymywał się wynik 1:0. Wtedy kapitalnego gola zdobył strzałem przewrotką wprowadzony chwilę wcześniej Pedro i przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

W ostatnich tygodniach wiele słychać było o niezadowoleniu hiszpańskiego skrzydłowego z pełnionej przez niego roli. Zawodnik rzadko pojawia się na murawie w wyjściowym składzie Barcelony i możliwe, że w letnim oknie transferowym będzie chciał odejść.

„To dla nas ważny, kluczowy wręcz zawodnik. Zawsze wykonuje to, czego się od niego oczekuje. Jest świetnym przykładem dla innych, znakomicie pracuje na treningach i jest zawsze, kiedy go potrzebujemy. Cieszę się, że go mam” – chwalił swojego piłkarza Enrique na pomeczowej konferencji prasowej.

27-letni Pedro zagrał w tym sezonie 44 mecze, łącznie spędzając na murawie 1969 minut. Zdobył w tym czasie 10 goli i zanotował siedem asyst. Jest wyceniany na około 20 milionów euro.