Primera Division: Real uratował remis

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu w lidze hiszpańskiej, Real Madryt traci do prowadzącej w tabeli Barcelony cztery punkty. „Królewscy” w meczu 36. kolejki La Liga, zremisowali na własnym stadionie 2:2 z Valencią.

Goście do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Paco Alcacer, dla którego było to dziesiąte trafienie w tym sezonie w lidze, a później Ikera Casillasa pokonał strzałem głową Javi Fuego. Piłkarze Carlo Ancelottiego w ostatniej minucie pierwszej części gry, mogli strzelić gola kontaktowego, ale rzut karny zmarnował Cristiano Ronaldo. Strzał Portugalczyka obronił Diego Alves, a wcześniej w polu karnym faulowany był Gareth Bale.

W drugiej połowie madrycka drużyna zdobyła dwie bramki. W 56. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jamesa Rodrigueza, gola strzelił Pepe. Sześć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, na listę strzelców wpisał się Isco, który uderzając z dystansu trafił w okienko bramki „Nietoperzy”.

Po remisie Valencia zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma trzy punkty straty do Atletico Madryt i cztery punkty przewagi nad Sevillą. Obie drużyny swoje mecze w 36. kolejce rozegrają jutro.

Najbliższym rywalem Realu będzie Juventus. Drużyny zmierzą się ze sobą w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu włoski klub wygrał 2:1. W następnych kolejkach ligowych, gracze Ancelottiego zagrają z Espanyolem Barcelona i Getafe. Przeciwnikami Valencii będą Celta Vigo i Almeria.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze jedno spotkanie w Primera Division. Atletic Bilbao na własnym stadionie podejmie Deportivo La Coruna.