Eredivisie: Cenne zwycięstwo De Graafschap

Zawodnicy De Graafschap pokonali na własnym stadionie w meczu 18. kolejki Eredivisie SBV Excelsior 2:0 (0:0) i tym samym zanotowali swoje drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie holenderskiej ekstraklasy.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisywali się odpowiednio Cas Peters oraz Vincent Vermeij, który ostatecznie wynik rywalizacji ustalił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Dzięki wygranej De Superboeren zbliżyli się do przedostatniego w tabeli Cambuur Leeuwarden na odległość pięciu punktów. Natomiast SBV Excelsior, który od sześciu spotkań nie może zanotować kompletu „oczek”, zajmuje czternastą lokatę.

Warto ponadto zaznaczyć, iż cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział były bramkarz Wisły Kraków Filip Kurto. 24-latek rozpoczął obecną kampanię jako podstawowy golkiper, jednak w październiku ubiegłego roku stracił miejsce między słupkami.