Eredivisie: Zwycięstwo drużyny Zawady

Twente Enschede pokonało na wyjeździe Rodę Kerkrade 1:0 w meczu 23. kolejki ligi holenderskiej. Oskar Zawada występował w drużynie gości od 86. minuty gry.

Jedynego gola dla klubu z De Grolsch Veste zdobył Chinedu Ede w 62. minucie spotkania. Asystę przy jego bramce zaliczył Jeroen van der Lely. Dla Niemca był to czwarte trafienie w tym sezonie.

W innym meczu Willem II Tilburg zremisował u siebie z De Graafschap 0:0. Poza kadrą meczową gości znalazł się Piotr Parzyszek, który w czwartek podpisał z drużyną „De Superboeren” kontrakt.

Na czele ligi holenderskiej jest PSV Eindhoven, które ma jeden punkt przewagi nad Ajaksem Amsterdam. Twente dzięki wygranej awansowało na trzynaste miejsce w tabeli.

*****
Sobotnie mecze 23. kolejki Eredivisie:

Roda Kerkrade JC – FC Twente Enschede 0:1 (0:0)
Bramka: Ede 62.

Willem II Tilburg – De Graafschap 0:0

Heracles Almelo – AZ Alkmaar 3:6 (1:3)
Bramki: Bruns 39, Fledderus 67, Weghorst 74 – Janssen 4, Henriksen 32-karny, Overeem 34, Jahanbakhsh 64, Bruns 80-samobój, Reinstra 84.