FIFA przedstawiła pomysły na kryzysową sytuację

sports news

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) przedstawiła we wtorek szereg porad i wskazówek dotyczących funkcjonowania w świecie piłki nożnej, zatrzymanym przez pandemię COVID-19.

– Pandemia koronawirusa zmieniła okoliczności dotyczące rozgrywek piłkarskich w tym sezonie. Dlatego FIFA razem z federacjami przedstawiła praktyczne pomysły i propozycje, w których pokazujemy jak zmierzyć z nowymi okolicznościami. Oczywiście nie rozwiążą one każdego problemu, ale mają pomóc w zapewnieniu stabilizacji oraz przejrzystości w świecie piłki nożnej na najbliższą przyszłość – powiedział prezydent FIFA Gianni Infantino.

W sprawie wygasających kontraktów:

„Wygasające kontrakty zwykle trwają do końca danego sezonu i ich końcową datą jest zwykle zakończenie danych rozgrywek. W obecnej sytuacji, kiedy większość krajów zawiesiła rozgrywki, oczywistym jest, że sezon nie zakończy się wtedy, kiedy pierwotnie zaplanowano. Dlatego proponujemy, żeby wygasające kontrakty zostały przedłużone do czasu, kiedy faktycznie dany sezon się zakończy” – napisano w oświadczeniu.

W sprawie wynagrodzeń piłkarzy:

„Pandemia COVID-19 ma oczywisty i poważny wpływ na przychody klubów, które ich nie mają od momentu zawieszenia rozgrywek. FIFA mocno zachęca, aby kluby i piłkarze współpracowali ze sobą w poszukiwaniu porozumienia i rozwiązania problemów w okresie, kiedy futbol jest zawieszony. W przypadkach, w których nie zostanie osiągnięte porozumienie, sprawą zajmie się FIFA” – poinformowano.

W sprawie okienka transferowego:

„W przypadku okna transferowego również będzie koniecznie dostosowanie przepisów, do nowych okoliczności. FIFA zezwoli na jego przesunięcie, tak aby wypadało ono zaraz po zakończeniu sezonu i trwało do rozpoczęcia kolejnego” – zasugerowała FIFA.

Cały dokument: https://img.fifa.com/image/upload/utl0jdnekqeqy1kwu9qg.pdf

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.