IEM Cologne 2022: pula nagród, drużyny, daty

black headphones on black laptop computer

IEM Cologne 2022 to jedno z najbardziej prestiżowych mistrzostw organizowanych w Counter-Strike’u przez ESL. Podczas turnieju ekipy będą walczyli w Kolonii w Niemczech (w Lanxess Arena). IEM Cologne 2022 jest obsługiwane przez organizację ESL i będzie się opierać na metodzie kwalifikacji, która została użyta w serii turniejów Valve CS:GO Major.

Już dziś legalni bukmacherzy Polska udostępniają użytkownikom zakłady na to wydarzenie. Co istotne, niektórzy operatorzy udostępniają hazardzistom specjalne nagrody dedykowane IEM Cologne. Warto więc przed założeniem profilu na wybranym portalu hazardowym sprawdzić zakładkę z promocjami i zapoznać się z warunkami uaktywnienia profilu.

Zasady gry CS:GO

CS:GO to strzelanka, która co roku bije rekordy popularności. W grze udział biorą 2 ekipy. Na mapie rywalami są terroryści i antyterroryści. W sumie gra dziesięć zawodników, po pięć w każdej ekipie. Zadaniem terrorystów jest podłożenie bomby i zniszczenie wyznaczonych punktów. Antyterroryści muszą udaremnić działania terrorystów. W połowie potyczki ekipy zmieniają się miejscami na mapy CSGO, dzięki czemu mają równe szanse na zwycięstwo.

Jakie zespoły wezmą udział w turnieju

Obecnie jeszcze nie są znane ekipy, które będą brały udział w IEM Cologne 2022. Jednak można stwierdzić, że najlepsze zespoły europejskiego rankingu z pewnością dostaną się do tego wyścigu. O jakich ekipach mowa? Szanse na awans mają m.in. takie drużyny e-sportowe: Natus Vincere, Heroic, FaZe Clan, Cloud0, G2 Esports, Ninjas in Pyjamas. Z Ameryki Południowej i Północnej do turnieju mogą się dostać zespoły Team Liquid i Furia Esports. Szanse na dołączenie do rozgrywki ma też zespół TYLOO z Azji.

Etapy turnieju i pula nagród

Turniej składa się z trzech etapów.

  1. Play-In: podwójna eliminacja, pierwsze mecze odbywają się w systemie Bo1, wszystkie kolejne w systemie Bo3. Do fazy grupowej kwalifikuje się 8 najlepszych drużyn.
  2. Faza grupowa: dwie grupy podwójnie eliminowane (GSL) po 8 drużyn w każdej grupie. Wszystkie mecze są rozgrywane w systemie Bo3. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy kwalifikują się do fazy play-off.
  3. Play-off: single-elimination, ćwierćfinały i półfinały Wo3, finał Wo5.

Transmisja z IEM Cologne 2022 w będzie dostępna w serwisie Twitch. Możemy więc typować zakłady i śledzić wyniki na żywo CS GO bez opuszczenia domu. Obstawienie musi być jednak poprzedzone sprawdzeniem kursów bukmacherskich i typów na wydarzenie.

Fundusz nagród w IEM Cologne tradycyjnie wynosi 1 mln USD. Ponadto zwycięzca wyścigów otrzyma także 4 000 punktów BLAST Premier i zaproszenie na World Final BLAST Premier. Nagroda za drugie miejsce stanowi 150 tys. dolarów. Zespoły, które okażą się na pozycjach 3 i 4 mogą liczyć na nagrodę w wysokości 70 tys. dolarów.

Zakłady na IEM Cologne 2022

Obstawianie CS:GO jest dość atrakcyjne. Dla miłośników rozgrywki zakłady bukmacherskie esport na IEM Cologne mogą być łatwo przewidywalne. Dzięki przeprowadzeniu dokładnej analizy możemy zminimalizować ryzyko i postawić pewne zakłady bukmacherskie. Aby sprawdzić, kto ma szansę na wygraną w Niemcach, warto porównać wcześniejsze występy ekip, ich historię i obecną formę. Co ważne, wydarzenie można typować zarówno w trybie CS GO live jak i prematch.

Warto też zajrzeć do mediów społecznościowych poszczególnych zespołów. Gdy to zrobimy śmiało typować IEM Cologne 2022 oraz inne turnieje CS:GO w serwisach wiarygodnych bukmacherów. Warto wybrać bukmacher cashback, który daję typerom możliwość zwrotu części wydanych na zakłady kosztów w przypadku przegranej.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.