ISL: Materazzi nie strzelił karnego i wyleciał z boiska, Blasters pierwszymi finalistami

FC Chennaiyin pokonał po dogrywce Kerala Blasters 3:1 (3:0, 1:0) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Indian Super League. Awans do finału wywalczyli goście, którzy w pierwszym meczu zwyciężyli 3:0.

Rewanż dostarczył kibicom niebywałych emocji, a jednym z jego antybohaterów był Marco Materazzi. Znany Włoch pięć minut po przerwie nie strzelił rzutu karnego, a tuż przed końcem pierwszej części dogrywki otrzymał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Wcześniej jednak najlepsza drużyna rundy zasadniczej potrafiła odrobić trzybramkową stratę z pierwszego spotkania i doprowadziła do dogrywki. W niej górą jednak byli goście, którzy za sprawą trafienia Szkota Pearsona zapewnili sobie grę w finale. Ich rywalem w walce o tytuł będzie Atletico de Kolkata lub FC Goa. W pierwszym starciu tych drużyn kibice nie oglądali goli.