Szukanie nowych gier zdecydowanie nie zawsze należy do łatwych zadań. Nie można bowiem oprzeć się wrażeniu, że potencjalnych tytułów do wypróbowania jest bardzo dużo, dla niektórych być może nawet zbyt dużo. Potrafi to być przytłaczające, dlatego w ramach poniższego wpisu pragniemy przedstawić wam kilka skutecznych sposobów na to, jak znaleźć nowe gry w 2021 roku.
Na co zwracać uwagę?
Branża gier wideo jest niezwykle popularna i to sprawia, że gracz może czasami sam nie wiedzieć, jakiemu tytułowi najlepiej dać w danym momencie szansę. Za przykład tego stanu rzeczy niech posłuży fakt, że w samym 2017 roku na Steamie wydano ponad 7672 gier. Nie jest to jednak wszystko, co pojawiło się w tamtym czasie na rynku, gdyż trzeba tutaj dodatkowo uwzględnić ekskluzywne gry na konsole, które są wydawane na wciąż żywe PS4, Xbox One i Switch. Oczywiście nie można przy tym zapomnieć o udziale najnowszych konsol, które to jednak dopiero zaczynają wydawać swoje ekskluzywne tytuły.
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jedna studnia niemal bez dna, czyli gry mobilne – najwyraźniej około 500 nowych gier jest przesyłanych codziennie do sklepu iOS. To po prostu zbyt wiele gier, za którymi zwykły człowiek nie może nadążyć. Oznacza to również, że dobre gry, na które warto zwrócić uwagę, często giną w dużym hałasie. Jeśli chcesz odkryć nową grę, która nie jest kolejną grą God of War ani Call of Duty, jak masz ją znaleźć? Nie zawsze jest to łatwe, ale mamy kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć kolejny ukryty klejnot, o którym będziesz chciał powiedzieć wszystkim znajomym.
Skorzystaj z wyszukiwarki
Niezależnie od tego, czy chcesz zajrzeć do popularnych kasyn, jak na przykład Vegasslotsonline, z krupierami na żywo, czy też znaleźć gry, które pojawią się na wybranej przez Ciebie konsoli w przyszłym miesiącu, wyszukiwarka jest często najlepszym miejscem do rozpoczęcia. Wiele stron internetowych pisze comiesięczne (a czasem nawet cotygodniowe) zestawienia nowych gier, które mają ukazać się w konkretnym miesiącu. Jest to więc spore ułatwienie, które może nakierować potencjalnego gracza na jedną z najbardziej interesujących gier w danym okresie. Podczas gdy wiele wpisów to zazwyczaj gry, o których już słyszałeś, istnieje spora szansa, że w tworzonych zestawieniach znajdzie się miejsce dla kilku gier, które mogły umknąć twojej uwadze lub po prostu są zbyt mało popularne, aby o nich usłyszeć w innym miejscu. „Nadchodzące gry” lub „nadchodzące premiery gier” to często wykorzystywane w tym celu słowa kluczowe.
Strony z ocenami gier
Przechodzimy dalej, czyli do stron, które zajmują się ocenianiem gier. W Polsce znajdziemy kilka popularnych witryn, które zajmują się taką działalnością. Ważne jest przy tym, aby rozróżnić, czy mamy do czynienia z wiarygodnym źródłem informacji o nadchodzących lub wydanych grach. Najlepiej sprawdzają się tutaj strony uwzględniające oceny użytkowników, które możemy skontrastować sobie z tym, jak dany recenzent określił ten sam tytuł. Dzięki temu będziemy mogli wysnuć wstępną opinię co do tego, czy przeglądana przez nas gra przypadnie nam do gustu.
Tego typu serwisy katalogują wszystkie nowe wydania, a także wszystkie nadchodzące wydania i sortują je według formatu. Chociaż nie wszystkie wypuszczane gry są wymienione, kalendarz wydań jest wystarczająco obszerny. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że takie strony z grami zawierają również screeny z rozgrywki, dzięki czemu użytkownicy mogą ocenić, czy oferowana dla gracza grafika w przypadku danego tytułu jest wystarczająco interesująca. Do tego dochodzą jeszcze krótkie filmiki z prezentacją rozgrywki, co może w jeszcze większym stopniu ułatwić dobór najlepiej odpowiadającej nam gry. W końcu sama zawartość jest równie ważna jak to, w jaki sposób konkretny tytuł prezentuje się pod kątem samych efektów wizualnych.
Sekcja „wkrótce” i 2-godzinne demo na Steam
Niezależnie od tego, czy grasz na Switchu, Xbox One, PlayStation czy Steam, każdy cyfrowy sklep ma zarówno sekcję „nowe”, jak i „wkrótce”. Po raz kolejny, nadchodzące wkrótce listy nie będą zawierać wszystkich gier – daty wydania wielu gier niezależnych nie są często ogłaszane do dnia ich premiery – ale warto mieć to na oku. Nie zakładaj, że każda nowa gra zostanie Ci pokazana na pierwszej stronie; czasami trzeba trochę pokopać, aby znaleźć coś, na co nie zwracano większej uwagi. Na serwisie Steam przydatnym rozwiązaniem jest również możliwość wypróbowania gry przez 2 godziny za darmo. Gracz płaci za tytuł i do dwóch godzin od rozpoczęcia rozgrywki (nie od zakupu gry) może otrzymać pełny zwrot pieniędzy. To znacznie ułatwia ocenę gry, zwłaszcza że branża gier w sporym stopniu zrezygnowała z wypuszczania demo. Mamy nadzieję, że wszystkie te porady ułatwią wam wybór ciekawej gry.
Add Comment