Jak zostać bukmacherem?

Zawsze zastanawiałeś się jak zostać bukmacherem i jak wygląda ten zawód od środka? W tym artykule zaspokoimy twoją ciekawość. Dowiedz się o wszystkich stronach pracy jako bukmacher i ciekawostkach z tym związanych.

Nasza ekspertka ds. kasyn Klara Czerwińska ma w tym temacie dużą wiedzę, którą postanowiła się podzielić. Zobacz, jak wygląda świat bukmacherów od środka i na czym polega ich praca. Jeśli zainteresował cię ten artykuł, więcej podobnych treści znajdziesz tutaj.

Typ bukmacherów

Zakłady online w Polsce nigdy nie były bardziej popularne, ale rynek jest obecnie nieco nasycony. Musiałbyś zaoferować coś innego dla głównego nurtu i zakładów, aby przyciągnąć biznes. Bodźce, takie jak zapisywanie się na oferty i regularne promocje są tym, co przyciąga, a następnie sprawia, że ludzie wracają do Ciebie, aby postawić swoje zakłady. 

Ciężko jest wyróżnić się z tłumu w tej branży. Jeśli kochasz wyścigi konne na lokalnym polskim torze, to zostanie bukmacherem na torze jest alternatywną opcją. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami i warto zauważyć, że ciche, śród tygodniowe spotkania rzadko przyciągają duże tłumy. Może być ciężko zarobić na bukmacherce.

Gdzie chcesz pracować

Zastanawiasz się jak zostać bukmacherem? Bycie niezależnym bukmacherem brzmi wspaniale, ale nadal masz koszty ogólne. Jeśli prowadzisz sklep bukmacherski na głównej polskiej ulicy, masz do zapłacenia czynsz i wynagrodzenie. Jeśli jesteś bukmacherem na kursie, co roku pobierane są opłaty za odnowienie boksu na torze. 

Prowadzenie działalności w Internecie oznacza, że koszty serwera i opłaty licencyjne mają zastosowanie do każdego rodzaju stoiska, który chcesz uruchomić. Zostanie partnerem istniejącej firmy oznacza, że jesteś jej przedstawicielem. Dlatego warto stawiać na sprawdzone kasyno paysafecard, które gwarantują wypłatę.

Franszyza może być przyznana dla sklepu z zakładami lub boksu torowego, ale Ty jesteś w rzeczywistości pracownikiem tej organizacji. Oznacza to, że całkowite zyski nie trafiają do ciebie, a ty jesteś na procencie od zaciągniętych zobowiązań lub wypłaconej pensji. 

Choć w tworzeniu partnerstwa może być większe bezpieczeństwo, warto pamiętać, że wiele zakładów zostało zamkniętych przez dużych bukmacherów, aby zaoszczędzić na wysokich kosztach wynajmu.

Licencje

Jak wspomniano powyżej, sektor polskich gier hazardowych jest ściśle regulowany przez państwo. Ma to na celu zapewnienie etycznej praktyki i sprawiedliwego traktowania zakładów. Będziesz potrzebował licencji i w zależności od typu bukmachera, wielu z nich.

Licencja operacyjna bukmacherów będzie różna dla każdego rodzaju platformy zakładów, które są oferowane. Na przykład, bukmacher oferujący tylko wirtualne zakłady bukmacherskie będzie potrzebował innej licencji operacyjnej niż bukmacher oferujący zakłady zdalne.

Licencja na zarządzanie osobiste (PML) to w zasadzie trochę sprawdzanie tego, kim jesteś i jakie jest Twoje pochodzenie. Był taki czas, że jak długo mijałeś kontrolę KRK, wpuszczali do środka prawie każdego. Ale w dzisiejszych czasach znacznie większy nacisk kładzie się na zapewnienie stabilności osoby, która stoi za tym biznesem.

Osobista Licencja Funkcjonalna jest przeznaczona dla osób, które zamierzają pracować w ramach bukmachera lub kasyna. Osobiste Licencje Funkcjonalne są przeznaczone dla osób, które pracują dla Ciebie jako bukmacher. Twój personel musi mieć jeden z nich, aby móc legalnie wykonywać swoją pracę. Polscy pracownicy podlegają kontroli Biura Rejestrów Karnych (KRK) w celu upewnienia się, że są godni zaufania.

Licencja lokalu musi pochodzić z lokalnej licencji dla danego miejsca. To do nich należy decyzja, czy chcą pozwolić zakładowi gier hazardowych na budowę lub przebudowę na proponowanej stronie. Niektóre obszary są łatwiejsze do uzyskania licencji niż inne. Proces ten może być dość czasochłonny, ponieważ rozpatrzenie wniosków przez rady lokalne często trwa kilka tygodni, nie mówiąc już o podjęciu decyzji w ich sprawie.

Wypracuj budżet

Jak być może zauważyłeś, istnieje wiele wydatków i kosztów ogólnych związanych z założeniem i rozpoczęciem działalności bukmacherskiej w Polsce. Szacuje się, że średnie koszty początkowe za samo rozpoczęcie działalności bukmachera na kursie wynoszą od 8 000 do 10 000 złotych.

Koszty stania się bukmacherem będą się drastycznie różnić w zależności od tego, jaką linię bukmacherską zdecyduje się podjąć. Strona tylko online pozwoli zaoszczędzić pieniądze z rzeczy, takich jak wynajem w sklepach przy głównych polskich ulicach, wraz z mniejszą liczbą pracowników. 

Sklepy przy głównych ulicach nie będą miały kosztów internetowych, ale będą płacić więcej w kosztach ogólnych personelu, czynszu i prawdopodobnie rocznych opłat licencyjnych, które są wyższe niż większość stron internetowych, zwłaszcza jeśli zarabiają dużo pieniędzy.

Podsumowanie

Praca bukmachera wymaga dużego wkładu początkowego jednak szybko się to zwróci i jest to opłacalny zawód. Wybierając jakim bukmacherem chciałbyś być, rozpoczynasz ścieżkę nowej i ciekawej kariery.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama


Typy na rzuty rożne: Luksemburg – Litwa https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-luksemburg-litwa/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Dania – Francja https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-dania-francja-2/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Czechy – Portugalia https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-czechy-portugalia/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie


Load More…