Jan Żurek: Górnikowi się nie odmawia

Tymczasowy trener Górnika Zabrze, Jan Żurek przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, że nie zastanawiał się nad podjęciem decyzji o prowadzeniu „Trójkolorowych”.

– Mogę powiedzieć, że wszędzie i za wszelką cenę szukam tych pozytywów. Dla mnie bardzo ważny jest uśmiech i koncentracja. Dostałem propozycję poprowadzenia zespołu w bardzo trudnym dla niego momencie i nie mogłem odmówić. Po prostu Górnikowi się nie odmawia. Po rozmowie z zawodnikami musiałem to wszystko przemyśleć, jest bowiem wiele złożonych kwestii związanych z drużyną, ale na to wszystko należy patrzeć z optymizmem, iść cały czas do przodu – powiedział 59-letni szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Przede wszystkim ja i zespół potrzebujemy spokoju, by się szybko zgrać, by stworzyć dobrze rozumiejący się kolektyw. Oczywiście, w tak szybkim czasie nie da się wszystkiego odmienić – dodał.

Górnik zagra w najbliższej kolejce z Legią Warszawa. – Z każdym można powalczyć, także z Legią. Nie ma zespołów niepokonanych. O ile pamiętam to rzeczywiście w moim debiucie wygraliśmy z Legią w Zabrzu 2:0 po dwóch golach Marcina Kuźby. Jakieś pół roku później, w następnym sezonie, wygraliśmy 1:0 na Legii, po bramce Tomka Sobczaka. Uciszyliśmy wtedy „żyletę”, fanatycznych kibiców Legii, którzy byli zszokowani naszym zwycięstwem. Wtedy po raz ostatni Górnik wygrał na wyjeździe z Legią – zakończył.