Jupiler Pro League: Minimalna wygrana Sint-Truidense

W spotkaniu 14. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League Sint-Truidense VV wygrało przed własną publicznością ze Standardem Liege 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Edmilson Junior.

21-letni skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 56. minucie gry. Asystę przy tym trafieniu zanotował kapitan „Kanarków” – Rob Schoofs.

Wygrana Sint-Truidense mogła być wyższa, ale w pierwszej połowie Edmilson Junior nie wykorzystał rzutu karnego.

Dzięki szóstej wygranej w tym sezonie, podopieczni Chrisa O’Loughlina zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. „Kanarki” mają na swoim koncie 20 punktów, z kolei Standard wywalczył do tej pory 14 „oczek” i znajduje się na 13 pozycji.

W piętnastej serii gier Sint-Truidense zagra na wyjeździe z KSC Lokeren, natomiast piłkarze prowadzeni przez Yannicka Ferrerę zmierzą się na własnym stadionie z Anderlechtem Bruksela.