Kevin Wimmer od lipca w Tottenhamie

22-letni austriacki obrońca FC Koeln, Kevin Wimmer od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. Według doniesień „The Mirror” transfer zawodnika został już dopięty na ostatni guzik.

Koguty już od dłuższego czasu interesowały się byłym zawodnikiem LASK Linz. Austriak był już bardzo bliski przenosin na White Hart Lane w styczniowym okienku transferowym, ale ostatecznie oba kluby nie doszły do porozumienia.

Na chwilę obecną jeszcze nie została ujawniona ostateczna kwota odstępnego jaką Tottenham zapłaci niemieckiej drużynie, ale spekuluje się, iż może ona oscylować w graniach pięciu milionów funtów.

W bieżącym sezonie 1. Bundesligi Kevin Wimmer, który ma za sobą dwa występy w dorosłej reprezentacji Austrii, rozegrał 31 meczów. Co warte zaznaczenia we wszystkich spotkaniach występował on od pierwszej do ostatniej minuty.

Transfer młodego stopera może oznaczać w szatni Kogutów lekkie wietrzenie szatni. Brytyjskie media donoszą bowiem, iż na wylocie z klubu są Roberto Soldado, Emmanuel Adebayor oraz Paulinho.