Klopp: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Liverpool FC pokonał Sunderland 1:0 w 19. kolejce angielskiej Premier League. Menedżer „The Reds”, Juergen Klopp powiedział po meczu, że cierpliwość jego zawodników była kluczowa dla odniesienia zwycięstwa.

– Oczywiście, najlepiej rozstrzygnąć spotkanie już w początkowych minutach. Nie gramy jednak w krainie czarów – musieliśmy czekać na odpowiedni moment i ciężko na niego pracować – przyznał niemiecki szkoleniowiec cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

– Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej połowy i drugą część rywalizacji rozpoczęliśmy znacznie lepiej. Zaczęliśmy naciskać rywala i próbowaliśmy grać bardziej kreatywnie – dodał.

– Na początku starcia przeważaliśmy w posiadaniu piłki i nie pozwoliliśmy Sunderlandowi na stworzenie sytuacji bramkowych. Po przerwie byliśmy jeszcze bardziej skoncentrowani i strzeliliśmy gola. Uważam, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo – podsumował.

Ekipa z Anfield zajmuje obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli, posiadając 30 punktów. Do liderującego Arsenalu Londyn traci dziewięć „oczek”.