Liga szkocka: „Serca” pokonały zespół Szromnika

Heart of Midlothian pokonało na własnym stadionie Dundee United 3:2 w spotkaniu 20. kolejki ligi szkockiej. Michał Szromnik rozegrał w barwach gości cały mecz, a Błażej Augustyn był rezerwowym gospodarzy.

Pierwszego gola Dundee zdobyło w drugiej minucie gry. Po strzale z rzutu karnego, trafienie zaliczył Billy McKay. Później trzy bramki strzelili piłkarze Robbiego Neilsona. Michała Szromnika pokonali Gavin Reilly, Prince Buaben i Osman Sow. Wynik na 3:2 ustalił w 45. minucie gry, Scott Fraser.

Dla Szromnika był to ósmy występ w tym sezonie. Polakowi do tej pory jeden raz udało się zachować czyste konto bramkowe.

„Serca” po zwycięstwie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Mają siedem punktów straty do Celtiku Glasgow i Aberdeen. Dundee United jest na ostatniej pozycji w lidze.