Krychowiak: Pokazaliśmy dobry futbol. Będziemy gotowi na Atletico i Juventus

Grzegorz Krychowiak zdobył jedną z bramek dla Lokomotiwu Moskwa, który pokonał na wyjeździe Bayer 04 Leverkusen 2:1 (2:1) w meczu inauguracyjnej kolejki grupy D rozgrywek Ligi Mistrzów.

Pomocnik reprezentacji Polski po szesnastu minutach gry otworzył wynik spotkania na BayArena precyzyjnym strzałem w długi róg w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Dziewięć minut później niefortunnie piłkę skierował do własnej siatki Niemiec Benedikt Hoewedes, ale osiem minut przed przerwą fatalny błąd golkipera gospodarzy wykorzystał Dmitrij Barinow, odzyskując przewagę „Parowozom” po uderzeniu z dystansu. Po zmianie stron trzykrotni mistrzowie Rosji pilnowali już korzystnego wyniku i „Aptekarze” nie zdołali odrobić strat.

– To był bardzo ważny mecz. Bayer grał dobrze, ale zdobyliśmy trzy punkty i to jest najważniejsze – wyznał Krychowiak dla oficjalnego serwisu Lokomotiwu.

– Wszyscy grali dla siebie. Przekonaliśmy się, że nasza drużyna może pokazać dobry futbol jako zespół – podkreślił pomocnik reprezentacji Polski.

– Przed nami spotkania z Atletico i Juventusem. Te drużyny mogą nawet wygrać Ligę Mistrzów, ale będziemy na nie gotowi – podsumował Krychowiak.