Liga grecka: Ergotelis spadł z ligi

Ergotelis Heraklion przegrał przed własną publicznością 1:2 z AO Kerkira w ostatnim meczu 32. kolejki greckiej Super League. Po porażce piłkarze Giannisa Taousianisa stracili szanse na utrzymanie w lidze.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. W 57. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Bruno Halkiadakis. Goście wyrównali w 74. minucie spotkania. Bramkę strzelił Władimir Dimitrowski. Cztery minuty później wynik meczu na 2:1 dla drużyny z Korfu ustalił Alexandros Kontos.

Ergotelis, aby utrzymać szanse na pozostanie w lidze, musiał wygrać swój mecz. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, piłkarze z Heraklionu tracą do bezpiecznej strefy dziewięć punktów. AO Kerkira dzięki wygranej awansowało na dziesiątą pozycję w tabeli.

Z ligi greckiej spadną cztery zespoły. Wcześniej szanse na utrzymanie straciły dwie drużyny: OFI Heraklion i Niki Volos. Obie w trakcie sezonu zostały ukarane odebraniem odpowiednio dziesięciu i trzynastu punktów. Tytuł mistrza kraju wcześniej zapewnił sobie Olympiakos Pireus.