Liga litewska: Remis rywali Jagiellonii

Krujoa Pokroje, która zmierzy się z Jagiellonią Białystok w eliminacjach do Ligi Europy, zremisowała na własnym stadionie 1:1 ze Stumbras w meczu 18. kolejki ligi litewskiej. To dwunasty mecz z rzędu bez wygranej piłkarzy Aidasa Dambrauskasa.

Gola dla gości strzelił w 28. minucie spotkania, Arturas Rimkevicius. Wyrównał dziesięć minut później Edilino Ie. Krujoa zajmuje obecnie ósme miejsce w lidze, w której występuje dziesięć drużyn. Ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Pierwsze spotkanie pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europy odbędzie się 2 lipca. Rewanż rozegrany zostanie tydzień później w Białymstoku.

FK Kruoja Pokroje jest wicemistrzem Litwy. Na koniec poprzednich rozgrywek miała osiemnaście punktów starty do Żalgirisu Wilno.