Liga Mistrzów: Real wygrał w Rzymie

Real Madryt pokonał na wyjeździe Romę 2:0 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Pierwszy gol dla gości padł w 57. minucie spotkania. Cristiano Ronaldo otrzymał prostopadłe podanie od Marcelo, minął zwodem Alessandro Florenziego i oddał strzał sprzed pola karnego. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła w okienko bramki Szczęsnego. Dla Portugalczyka było to 33. trafienie w tym sezonie.

Cztery minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry wynik na 2:0 ustalił Jese, który przeprowadził rajd prawą stroną boiska i oddał strzał w długi róg bramki polskiego bramkarza. 22-latek kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Kolejnym rywalem włoskiej drużyny będzie Palermo. Real w najbliższej kolejce Primera Division zmierzy się z Malagą. Rewanżowe spotkanie pomiędzy obiema drużynami rozegrane zostanie 8 marca na Estadio Santiago Bernabeu.