Liga Sagres: Porto utrzymało pozycję lidera

FC Porto wygrało na wyjeździe 3:1 z Aroucą w meczu czwartej kolejki ligi portugalskiej. Dzięki wygranej, piłkarze Julena Lopeteguiego utrzymali pozycję lidera. Mają jeden punkt przewagi nad Benfiką Lizbona i trzy nad Aroucą oraz Sportingiem Lizbona, który zmierzy się z Rio Ave.

Pierwszego gola goście strzelili po kwadransie spotkania. Na listę strzelców wpisał się debiutujący w barwach Porto, Jesus Corona. Sprowadzony z Twente Enschede, meksykański pomocnik piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył swoją drugą bramkę. W 71. minucie meczu, Vincent Aboubakar podwyższył na 3:0, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Maurides, siedem minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry.

W innym sobotnim spotkaniu, zwycięstwo odniosło Estoril Praia. Piłkarze Fabiano Soaresa pokonali na własnym stadionie Sporting Braga 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Leo Bonatini. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bo czerwone kartki obejrzeli Mauro i Willy Boly. Całe spotkanie w barwach „Canarinhos” rozegrał polski bramkarz, Paweł Kieszek. Czyste konto udało mu się zachować po raz drugi w tym sezonie.