Liga szwajcarska: Zwycięstwo rywali Lecha

FC Basel, które będzie rywalizowało z Lechem Poznań w fazie grupowej Ligi Europy, odniosło ósme zwycięstwo w lidze szwajcarskiej. Piłkarze Ursa Fischera pokonali na własnym stadionie Sankt Gallen 2:1.

Klub z Bazylei na prowadzenie wyszedł w 12. minucie gry, po tym jak Matias Delgado pokonał Daniela Lopara z rzutu karnego. Argentyński pomocnik zaliczył swoje czwarte trafienie w tym sezonie. Wynik na 2:0 podwyższył w 82. minucie meczu, Marc Janko, który ma na swoim koncie pięć goli. Honorową bramkę dla gości strzelił Marco Aratore dwie minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry. W kadrze gości zabrakło Daniela Dziwniela.

Dzięki wygranej Basel ma na swoim koncie 24 punkty i jest liderem tabeli. Piłkarze „RotBlau” wygrali w tym sezonie wszystkie dotychczasowe spotkania w Swiss Super League. Sankt Gallen po porażce zajmuje szóste miejsce w lidze.

Kolejnym rywalem zespołu z St. Jakob Park będzie Fiorentina. Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy rozegrany zostanie w czwartek na Stadio Artemio Franchi.

W innym sobotnim meczu w lidze szwajcarskiej, Young Boys Berno pokonało u siebie FC Vaduz 4:0. Po zwycięstwie, piłkarze Adiego Huettera awansowali na trzecie miejsce w tabeli.