Liga Europy: Chelsea FC w karnych pokonała Eintracht i zagra w finale

sports news

Chelsea FC wygrała u siebie z Eintrachtem Frankfurt 4:3 po rzutach karnych w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europy i zagra w finale. Po 120 minutach był remis 1:1.

Mecz we Frankfurcie zakończył się również wynikiem 1:1, więc bezbramkowy remis w Londynie dawał awans gospodarzom. Piłkarze Chelsea nie zamierzali jednak pilnować rezultatu i grać na 0:0.

W 28. minucie „The Blues” objęli prowadzenie. Ruben Loftus-Cheek otrzymał podanie do Edena Hazarda, wbiegł w pole karne i uderzył skutecznie w długi róg.

Goście zdołali wyrównać tuż po przerwie. Na listę strzelców podobnie jak w pierwszym spotkaniu wpisał się Luka Jović. Serb tym razem wykorzystał sytuację sam na sam.

Do końca spotkania więcej goli na Stamford Bridge nie było, więc oba zespoły rozegrały dogrywkę. W kolejnych 30 minutach również żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć decydującej bramki.

Zwycięzcę dwumeczu wyłoniły więc rzuty karne. Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze Chelsea FC i to oni zagrają 29 maja w finale Ligi Europy z Arsenalem FC.
Decydujące spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Baku.

* * * * * *
Chelsea FC – Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1, 1:0), karne 4:3.
Bramki: Loftus-Cheek 28 – Jović 50.

Pierwszy mecz: 1:1.
Awans: Chelsea FC.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta, Christensen (73. Zappacosta), David Luiz, Emerson, Loftus-Cheek (85. Barkley), Jorginho, Kovacić, Willian (62. Pedro), Giroud (96. Higuain), Hazard.

Eintracht Frankfurt: Trapp – da Costa, D. Abraham, Hinteregger, Falette, Hasebe, Rode (70. de Guzman), Rebić (90+3. Haller), Gacinović (118. Pacienca), Kostić, Jović.

Żółte kartki: Kovacić, Azpilicueta – Falette, Rode, Abraham, de Guzman.

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.