Liga Mistrzów: Bez goli na Anfield, grał Lewandowski

Liverpool FC zremisował przed własną publicznością z Bayernem Monachium 0:0 w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za trzy tygodnie w stolicy Bawarii.

Na Anfield całe zawody w szeregach najlepszej drużyny Bundesligi zaliczył Robert Lewandowski. To jednak nie kapitan reprezentacji Polski stwarzał największe zagrożenie pod bramką Allisona. Brazylijczyka postraszyli niebezpiecznymi uderzeniami Kingsley Coman i kwadrans po zmianie stron Serge Gnabry, który efektownie przymierzył z dystansu tuż nad poprzeczką.

„The Reds” odpowiedzieli w pierwszej połowie sytuacją Sadio Mane, ale Senegalczyk nie trafił z kilku metrów nawet w światło bramki. Siedem minut później Manuela Neuera próbował jeszcze zaskoczył Kameruńczyk Joel Matip, ale również bezskutecznie.

Podopieczni Juergena Kloppa po zmianie stron długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji i dopiero cztery minuty przed końcem Neuer świetnie obronił strzał głową Mane.

Rewanż za trzy tygodnie w stolicy Bawarii stawia teraz w roli faworytów mistrzów Niemiec. Jakikolwiek jednak bramkowy remis na Allianz Arenie premiować będzie „The Reds”.