Liga Mistrzów: Liverpool FC rozbił Barcelonę i awansował do finału!

Liverpool FC rozbił przed własną publicznością Barcelonę 4:0 (1:0) w rewanżowym meczu półfinałowym rozgrywek Ligi Mistrzów i wywalczył awans do finału.

„The Reds” przed rewanżem na Anfield stracili z powodu kontuzji Mohameda Salaha i Roberto Firmino, ale nawet bez Egipcjanina i Brazylijczyka zafundowali swoim kibicom nadzwyczajne emocje.

Spore straty z Camp Nou (0:3) podopieczni Juergena Kloppa odrobili po niespełna godzinie gry. Już w siódmej minucie Belg Divock Origi dobił do pustej bramki uderzenie Jordana Hendersona, które zdołał jeszcze wybronić Marc-Andre ter Stegen.

Później dwie dogodne okazje zmarnowała „Blaugrana”, co zemściło się na początku drugiej połowy. Wprowadzony po zmianie stron Georginio Wijnaldum w niespełna trzy minuty dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i wyrównał stan rywalizacji w dwumeczu.

Holender najpierw wykorzystał dokładne zagranie Trenta Alexandra-Arnolda, a następnie podwyższył głową po dośrodkowaniu Szwajcara Xherdana Shaqiriego.

Jedenaście minut przed końcem Divock Origi po raz drugi zaskoczył ter Stegena, po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego przez Alexandra-Arnolda, który zaliczył drugą asystę. Osiemnastokrotni mistrzowie Anglii nie wypuścili już takiej szansy z rąk i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

Finałowym przeciwnikiem „The Reds” będzie Ajax Amsterdam lub Tottenham Hotspur. Po pierwszym meczu w Londynie bliżej awansu są wicemistrzowie Holandii, którzy wygrali przed tygodniem w Londynie 1:0.