LM: Pięć goli w Gelsenkirchen, MC pokonał Schalke 04

FC Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało u siebie z Manchesterem City 2:3 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za trzy tygodnie na Etihad Stadium.

Na Veltins Arena mistrzowie Anglii objęli prowadzenie już po osiemnastu minutach gry. Hiszpan David Silva świetnie odzyskał piłkę na połowie gospodarzy i wyłożył idealnie futbolówkę do Sergio Aguero, który dopełnił tylko formalności.

Siedem minut przed przerwą Argentyńczyk Nicolas Otamendi dopuścił się przewinienia w polu karnym i wyrównał z „jedenastki” Nabil Bentaleb. Algierczyk tuż przed przerwą wykorzystał kolejny podyktowany rzut karny, tym razem po faulu Brazylijczyka Fernandinho.

Po zmianie stron sytuację „The Citizens” skomplikował Otamendi, który po drugiej żółtej kartce musiał przedwcześnie opuścić boisko. Trener Josep Guardiola szybko zareagował i wzmocnił defensywę, zmieniając Davida Silvę, którego zastąpił Vincent Kompany.

Wicelidera Premier League z opresji wybawił rezerwowy Leroy Sane. Niemiec pięć minut przed końcem doprowadził do wyrównania uderzeniem z rzutu wolnego, a w ostatniej minucie „The Citizens” przybliżył do ćwierćfinału Raheem Sterling, przesądzając o wyjazdowej wygranej mistrzów Anglii.