LM: Bayern rozbił Arsenal, gol Lewandowskiego

Bayern Monachium rozgromił aż 5:1 Arsenal FC w środowym spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Strzelaninę na Allianz Arena rozpoczął już w 10. minucie Robert Lewandowski, który wykorzystał znakomite dogranie Thiago Alcantary i głową umieścił piłkę w siatce.

Świetnie spisał się również Thomas Mueller, autor dwóch goli. Do przerwy Bawarczycy wygrywali już 3:0. Było dokładnie tak, jak deklarował trener Pep Guardiola i kapitan Philipp Lahm – pokazali Kanonierom, jak się gra w piłkę.

Honor Arsenalu uratował w 69. minucie Francuz Oliver Giroud, który znalazł się w polu karnym rywali i złożył się do ładnego uderzenia nożycami.

W drugim pojedynku grupy F Olympiakos Pireus po dwóch golach Felipe Pardo pokonał 2:1 Dynamo Zagrzeb.

W 79 minucie Chorwaci mocno utrudnili sobie sytuację. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Lahoz. Gracze z Pireusu zdołali wykorzystać grę w przewadze i w 90 minucie wyszli na prowadzenie.

Taki wynik oznacza, iż mistrz Grecji jest coraz bliższy awansu do kolejnego etapu rozgrywek.