Liga Mistrzów: Zenit Sankt Petersburg zagra w 1/8 finału

Zenit Sankt Petersburg bez najmniejszych problemów pokonał na wyjeździe w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Olympique Lyon 2:0 (1:0). W efekcie podopieczni Andre Villasa-Boasa zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

Dwie bramki w tym spotkaniu dla gości strzelił Artiom Dziuba. 27-letni Rosjanin, który na placu gry przebywał przez 83 minuty, na listę strzelców wpisywał się w 25. oraz 57. minucie rywalizacji. Warto zaznaczyć, iż przy obu trafieniach swój udział miał Brazylijczyk Hulk.

Dodatkowo obie ekipy kończyły ten mecz w osłabieniu. W 73. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał 26-letni francuski pomocnik Lyonu, Maxime Gonalons. Z boiska, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, wyleciał również Aleksandr Aniukow (także za dwie żółte).

W drugim meczu w grupie H belgijski KAA Gent dość niespodziewanie wygrał z Valencią CF 1:0 (0:0). Jedynego gola dla The Buffalos, którzy tym samym zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji Champions League, strzelił z rzutu karnego tuż po zmianie stron Sven Kums.