Mauricio Pochettino: Alli nie powinien się spieszyć

Szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur, Mauricio Pochettino uważa, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o możliwym powołaniu Dele Alliego do kadry narodowej Anglii.


19-letni pomocnik dołączył do drużyny „Kogutów” w lutym tego roku. Został pozyskany z zespołu Milton Keynes Dons, w którym spędził na wypożyczeniu resztę poprzednich rozgrywek.

– W ostatnim sezonie taka sama sytuacja dotyczyła Harry’ego Kane’a. Trzeba być ostrożnym w przypadku młodych zawodników, którzy zaczynają przygodę z Premier League. Nawet jeśli dobrze sobie radzą – powiedział Pochettino cytowany przez „Sky Sports”.

– Ostateczna decyzja nie należy jednak do mnie. To Roy Hodgson powinien zdecydować czy chce go powołać, czy nie – dodał.

– Widać, że Alli to zawodnik bardzo dojrzały, prezentujący wysoką jakość. W piłce nożnej trzeba jednak pochodzić do wszystkiego spokojnie, krok po kroku. Ma dobry charakter i osobowość, ale nie powinien się spieszyć – zakończył.

W niedzielnym spotkaniu Tottenhamu z Crystal Palace zawodnik był obserwowany przez szkoleniowca „Trzech Lwów”, Roy’a Hodgsona. Młody Anglik spędził na boisku pełne 90 minut.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy

Dołącz do nas na FB