Mauricio Pochettino: Musimy pokazać, że jesteśmy silni

Tottenham Hotspur zmierzy się w sobotę z Southampton w ramach siedemnastej kolejki Premier League. Menedżer „Kogutów”, Mauricio Pochettino zapewnił, że w nadchodzącym spotkaniu jego podopieczni pokażą swoją siłę.

– Musimy wyciągnąć wnioski z ostatniego meczu. Wszyscy jesteśmy rozczarowani wynikiem i tym, jak graliśmy w drugiej połowie – przyznał Argentyńczyk cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

– Ten tydzień był dobry i w starciu z Southampton musimy pokazać, że jesteśmy silni. Nie rozumiem jednak, dlaczego w ogóle o tym rozmawiamy. Zajmujemy piąte miejsce w tabeli i mamy przed sobą jeszcze wiele spotkań. Ważne jest to, abyśmy zawsze myśleli pozytywnie i starali się poprawić grę – dodał.

– Po serii czternastu meczów bez porażki, przydarzył nam się jeden słabszy występ i nagle zaczęliśmy się martwić. W futbolu trzeba być odważnym i próbować wygrać każde starcie, pamiętając przy tym, że rywale mogą czasem grać lepiej. Każdemu zdarzają się gorsze dni, ale trzeba zrobić wszystko, aby więcej nie miały one miejsca – podsumował.

Po szesnastu ligowych kolejkach „Koguty” zgromadziły 26 punktów. Do liderującego Leicester City mają dziewięć „oczek” straty.