Mecze towarzyskie: Wyjazdowa wygrana Estonii

Piłkarze reprezentacji Estonii pokonali na wyjeździe w towarzyskim spotkaniu Finlandię 2:0 (1:0). Głównym architektem dwubramkowego zwycięstwa był Ats Purje.

29-letni Estończyk, który na co dzień broni barw rodzimego Nomme Kalju FC, dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce rywala. Pierwsze trafienie odnotował on w 28. minucie spotkania, natomiast ostatecznie rezultat rywalizacji ustalił tuż przed upływem godziny gry.

W szeregach gości swój kolejny mecz w narodowych barwach rozegrał 30-letni piłkarz Piasta Gliwice, Konstantin Vassiljev. Doświadczony pomocnik na boisku zameldował się w 63. minucie, zmienił Ilję Antonova.

Z kolei w drużynie gospodarza wtorkowej rywalizacji zabrakło dwóch piłkarzy Lecha Poznań. Kasper Hamalainen nie został uwzględniony w składzie meczowym, natomiast Paulus Arajuuri musiał zrezygnować z udziału w zgrupowaniu ze względu na kontuzję odniesioną w starciu z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce sezonu 2014/2015.

Teraz przed oboma reprezentacjami mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji, które odbędą się już w przyszłym roku. Finowie u siebie zmierzą się z Węgrami (13 czerwca), zaś Estończycy, również we własnym kraju, podejmować będą San Marino (14 czerwca).