NBA: Boston Celtics szybko podnieśli się po porażce i wygrali w Phoenix

Boston Celtics wygrali 11 mecz w tym sezonie NBA. W poniedziałkowym spotkaniu pokonali na wyjeździe Phoenix Suns 99:85.

Celtowie ostatnio przegrali na wyjeździe z Sacramento Kings. Ekipa z Kalifornii przerwała ich serię 10 kolejnych wygranych. Drużyna z Massachusetts szybko podniosła się po tamtej porażce i pewnie sięgnęła po triumf w hali Słońc.

Już do przerwy Celtowie mieli 15 punktów przewagi. W drugiej połowie nie pozwolili rywalom na zmniejszenie strat poniżej dziewięciu „oczek”. 26 punktów dla gości rzucił Jason Tatum. Z gry trafiał na poziomie 50 procent (8/16) i dołożył do tego 11 zbiórek. 19 „oczek” dołożył natomiast Kemba Walker.

– Pokazaliśmy wielkie serce i mnóstwo walki. Po ostatniej porażce mogliśmy mieć spuszczone głowy, bo po wyrównanym spotkaniu zakończona została nasza zwycięska seria – powiedział Tatum. – To jest jednak fajna rzecz w NBA, że nieważne jak dobrze lub jak źle zagrałeś, to wkrótce grasz kolejne spotkanie i to się liczy – dodał.

Gospodarze zagrali bez swojego pierwszego rozgrywającego. Ricky Rubio ma problemy z plecami, a ofensywa Suns pod jego nieobecność miała sporo problemów. Zespół z Arizony trafiał z gry na poziomie 40 procent i zaledwie 28 procent za trzy punkty. To był jej najgorszy mecz pod względem punktowym w bieżących rozgrywkach. Najlepiej spisał się Devin Booker, który zdobył 20 punktów.

– Przez cały sezon nie mieliśmy kwarty, w której zdobylibyśmy tylko 20 punktów, a w tym meczu mieliśmy takie dwie. Mamy swoją tożsamość i jedną z jej części jest dobre dzielenie się piłką. Kiedy dobrze gramy piłką i dobrze poruszamy się po parkiecie, to prezentujemy się naprawdę dobrze, a teraz tak nie było – przyznał Monty Williams, trener drużyny z Arizony.

Phoenix Suns zajmują siódme miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 7-5. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Sacramento Kings. Natomiast Boston Celtics są liderem Wschodu, mając 11 zwycięstw i dwie porażki. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Los Angeles Clippers.