NBA: Pelicans stracili Davisa, ale pokonali Thunder

New Orleans Pelicans wygrali u siebie z Oklahoma City Thunder 131:122 w czwartkowym meczu ligi NBA. Gospodarze z powodu kontuzji stracili Anthony’ego Davisa.

Lider Pelicans, który domagał się wymiany i przejścia do innego klubu, grał tylko w pierwszej połowie. W drugiej już nie pojawił się na parkiecie z powodu problemu z barkiem. Mimo jego nieobecności, a niektórzy eksperci uważają, że dzięki niej, drużyna z Nowego Orleanu pokonała wyżej notowanych Thunder. W klubie są bowiem źli na zachowanie Davisa, który nie chce już dla nich grać.

Jednym z bohaterów był Julius Randle, który zdobył 33 punkty i miał 11 zbiórek. Trafił trzy kluczowe kosze w ostatnich trzech minutach gry. Natomiast Jrue Holiday dołożył 32 „oczka”, ale znacznie ważniejsza była jego efektywna gra w obronie przeciwko Paulowi George’owi.

– Zawodnicy wykonali świetną robotę. Znaleźliśmy sposób na odniesienie zwycięstwa. To jest najważniejsze – powiedział Alvin Gentry, trener Pelicans, który nie chciał się wypowiadać o Davisie.

W zespole gości triple-double zanotował Russell Westbroook. Rozgrywający miał 44 punkty, 14 zbiórek i 11 asyst. Nie trafił jednak kluczowej „3” w ostatniej minucie gry, kiedy jego zespół tracił do rywali pięć punktów. – Nasi przeciwnicy zagrali naprawdę dobre spotkanie – ocenił Westbrook.

28 punktów dla OKC zdobył Paul George. Trafił jednak tylko 3/17 rzutów zza łuku. – Kilka z nich tak naprawdę wypadło z kosza, a czułem, że to były dobre próby – przyznał George, który pochwalił także pilnującego go Holiday’a. – On gra naprawdę dobrze w defensywie, a niewielu zawodników potrafi to robić na takim poziomie. Mam do niego ogromny szacunek za to jak broni – stwierdził.

Ekipa Grzmotu po tej porażce zajmuje trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 37-20. W następnym meczu zmierzy się we własnej hali z Utah Jazz. Natomiast zespół z Luizjany ma 26 zwycięstw i 33 porażki. Pelicans plasują się na 13. pozycji, a ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Indiana Pacers.