NBA: Wielkie zwycięstwo Warriors w Houston i awans do finału Konferencji Zachodniej

Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Houston Rockets 118:113 i wygrali całą serię 4-2. Wojownicy triumfowali w Teksasie bez kontuzjowanego Kevina Duranta i o triumf na Zachodzie powalczą po raz piąty z rzędu.

Pod nieobecność KD świetnie spisała się dwójka pozostałych liderów drużyny z Oakland. Stephen Curry o pierwszej połowie chciał jak najszybciej zapomnieć, bo nie zdobył w niej ani jednej punktu. Po przerwie był już sobą ze swoich najlepszych spotkań. W trzeciej i czwartej kwarcie zdobył 33 punkty. – Takie mecze nie wydarzyłyby się, gdybym nie wierzył w siebie – przyznał Curry.

27 „oczek” dołożył Klay Thompson. Warriors wyeliminowali ekipę z kosmicznego miasta w fazie playoff po raz czwarty w pięciu ostatnich latach. – Do przerwy był remis, a ja nie miałem ani jednego punktu. Musieliśmy być zadowoleni z takiej sytuacji – stwierdził Curry.

– Kiedy w twojej drużynie nie może grać najlepszy zawodnik i najlepiej punktujący na świecie, to zespołowo nie jesteś w stanie go zastąpić w tym, co on robi. Można jednak podnieść swój poziom gry, kiedy on nie gra i dołożyć swoje – zaznaczył Thompson.

Gospodarze w ostatniej minucie gry zmniejszyli straty do trzech punktów, ale wtedy „3” trafił Thompson i było praktycznie „pozamiatane”. – To z pewnością pozostawi swój ślad. To coś, o czym nie będzie łatwo zapomnieć. To boli. My graliśmy na swoim najwyższym poziomie i oni na swoim. To było jak walka wagi ciężkiej. Nam nie udało się wyprowadzić ciosu, który pozwoliłby nam wrócić do Golden State – żałował Mike D’Antoni, trener drużyny z Teksasu.

James Harden zdobył dla Rockets 35 punktów, a Chris Paul dołożył 27. – Pozwoliliśmy, aby wymknęło nam się wiele szans. Jeśli nie wykorzystujesz swoich okazji, to wtedy twoja drużyna przegrywa – ocenił Harden.

Pierwszy mecz finału Konferencji Zachodniej zostanie rozegrany we wtorek w Oakland. Wojownicy czekają na tego, kto wygra starcie numer siedem w rywalizacji Denver Nuggets – Portland Trail Blazers.