Neymar: Urugwaj ma wielu świetnych obrońców

Pod nieobecność filarów defensywy Urugwaju – Diego Godina i Jose Gimeneza – Brazylia jest zdecydowanym faworytem najbliższej konfrontacji w Recife w eliminacjach MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej, niemniej Neymar przestrzega swoich kolegów z kadry przed lekceważeniem utytułowanego rywala.

– Urugwaj ma wielu świetnych obrońców i to nie będzie dla nas łatwy mecz. Musimy być na to przygotowani – podkreślił Neymar w rozmowie z katalońskim „Mundo Deportivo”.

– Godin i Gimenez to jedni z najlepszych zawodników formacji defensywnej na świecie i są liderami swojej narodowej i klubowej drużyny. Oczywiście, że kiedy nie grają przeciwko nam, możemy być szczęśliwi, ale nie sądzę, żebyśmy mieli przewagę z tego powodu – przyznał napastnik Barcelony, który stanie na przeciwko Luisa Suareza, swojego klubowego kolegi z zespołu mistrzów Hiszpanii.

– Rozumiemy się doskonale na boisku i poza nim. Jeden drugiemu jest gotowy pomóc w każdej chwili. Stworzyliśmy wielką przyjaźń. Tym razem jednak po prostu nie będziemy razem tylko na rozgrzewce – stwierdził as kadry „Canarinhos”, który na koniec wyraził ubolewanie z powodu śmierci Johana Cruyffa.

– To wielka strata dla całego futbolu, za to wszystko czego dla niego dokonał. Moje myśli są teraz z jego bliskimi – podsumował Neymar.