Oficjalnie: Mariusz Pawełek w Śląsku Wrocław

Mariusz Pawełek został bramkarzem Śląska Wrocław. Zawodnik związał się z wrocławskim klubem dwuletnim kontraktem – podała oficjalna strona klubu z T-Mobile Ekstraklasy. – Rozpatrywaliśmy kilka kandydatur na pozycję bramkarza. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór Mariusza Pawełka, bo to doświadczenie, bardzo duże umiejętności i na pewno jego obecność zwiększy rywalizację o miejsce w bramce – podkreśla trener Tadeusz Pawłowski.

Zawodnik od poniedziałku przebywał we Wrocławiu na badaniach medycznych. We wtorek po zakończeniu całej procedury można było sfinalizować sprawę. Mariusz Pawełek będzie bramkarzem Śląska przez najbliższe dwa sezony z opcją przedłużenia na trzeci, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań.

– Cieszę się z wyboru Śląska i Wrocławia. Klub był bardzo konkretny w rozmowach. Miałem okazję zobaczyć bazę i warunki, zasięgnąłem też opinii kolegów z boiska, choćby Tomka Hołoty, z którym grałem w zeszłym roku w Polonii Warszawa. Widać, że Śląsk jest dobrze poukładanym i prowadzonym klubem i będzie liczył się w lidze. Uważam też, że pomogę drużynie swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami i Śląsk będzie miał z tego korzyści – podkreślił nowy bramkarz wrocławskiej drużyny.

Mariusz Pawełek urodził się 17 marca 1981 roku w Wodzisławiu Śląskim. Karierę zaczynał w Silesii Lubomia. Następnie przeniósł się do Odry Wodzisław. W ekstraklasie zadebiutował w październiku 2000 roku, mając zaledwie 19 lat. W styczniu 2006 roku przeszedł do Wisły Kraków, w której grał przez 5 lat. W tym czasie zdobył z krakowskim klubem trzy tytułu mistrza Polski. Następnie przeniósł się do tureckiego Konyasporu Kulubu. W sezonie 2012/2013 grał w Polonii Warszawa, zaś w zakończonych niedawno rozgrywkach ponownie grał w Turcji. W czerwcu rozwiązał kontrakt z tamtejszym klubem Caykur Rizespor Kulubu. W przeszłości Mariusz Pawełek występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski i ma na koncie również cztery występy w pierwszej drużynie narodowej.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.