Oświadczenie Cracovii ws. petard

Zarząd Cracovii zdecydowanie potępia rzucanie petard na boisko w meczu Cracovii z Legią Warszawa w ramach minionej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Klub dokłada wszelkich starać, aby zidentyfikować osoby winne tego zdarzenia i doprowadzić do ich ukarania – podano w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie krakowian.

Rzucenie dwóch petard hukowych na płytę boiska spotkało się ze stanowczym sprzeciwem kibiców Cracovii, którzy gwizdami dali wyraz swojej dezaprobaty bezpośrednio po zaistnieniu incydentu. Stowarzyszenie „Tylko Cracovia”, które jest oficjalnym głosem kibiców, wydało specjalne oświadczenie, w którym wyraźnie potępiło ten chuligański akt. W oświadczeniu czytamy:

„Stowarzyszenie Tylko Cracovia zdecydowanie potępia i nie akceptuje zachowania nieodpowiedzialnych osób, zasiadających na sektorze D, które na przełomie 78 i 79 minuty meczu o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy Cracovia – Legia Warszawa, rzuciły dwie petardy hukowe, narażając zdrowie piłkarzy, stwarzając możliwość przerwania meczu przez sędziego zawodów oraz szkalując imię wszystkich kibiców Cracovii. Jednocześnie informujemy, że nie zgadzamy się, aby takie osoby zasiadały na sektorach kibiców Cracovii i że tego typu zachowania, zauważone przez członków Stowarzyszenia, będą bezpośrednio eliminowane.”

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.