Pedro ma trzy dni na wybór nowego klubu

Hiszpański dziennik „AS” donosi, że saga związana z transferem Pedro wielkimi krokami zbliża się do końca. Według najnowszych informacji zawodnik ma trzy dni na ostateczną decyzję dotyczącą swojej przyszłości.

Wychowanek Dumy Katalonii będzie wybierał pomiędzy Manchesterem City, a Manchesterem United. Oba kluby przedstawiły już FC Barcelonie oficjalne oferty. Obecnie kierownictwo Barcy czeka na informację o wybranej przez piłkarza drużynie.

Czerwone Diabły jako pierwsze wykazały zainteresowanie pozyskaniem napastnika. Nie mają jednak odpowiednich środków, aby pokryć klauzulę odstępnego wynoszącą 30 milionów euro. W poniedziałek wiceprezes wykonawczy United Ed Woodward poleciał do stolicy Katalonii i przedstawił propozycję Anglików. Nie spełniła ona jednak w pełni oczekiwań zwycięzców tegorocznej Ligi Mistrzów.

Manchester City również złożył ofertę za Pedro, choć jego przedstawiciele nie zrobili tego osobiście. Podczas, gdy Man Utd zaproponowali za zawodnika 20 milinów euro, „The Citizens” są gotowi wykupić go za pełną kwotę i dołożyć do tego dodatkowe 2 miliony. Przejście piłkarza na Etihad jest jednak uzależnione od tego, czy City sprowadzą Kevina De Bruyne.

Choć wciąż nie wiadomo jaki kierunek obierze hiszpański napastnik, pewne jest, że jego przyszłość rozwiąże się w ciągu najbliższych 72 godzin. Wydaje się, że zawodnik jest zbyt ambitny, aby siedzieć na ławce i ostatecznie odejdzie z Camp Nou.