PGE Ekstraliga: „Lwy” poskromiły ambitnego beniaminka

sports news

forBET Włókniarz Częstochowa pokonał przed własną publicznością Speed Car Motor Lublin 52:38 w pierwszym meczu trzeciej rundy PGE Ekstraligi.

Podopieczni Marka Cieślaka odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo w sezonie, natomiast „Koziołki” doznały drugiej wyjazdowej porażki.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 1: Paweł Miesiąc i Mikkel Michelsen znakomicie wyszli spod taśmy, zostawiając za swoimi plecami faworyzowanego Leona Madsena i Pawła Przedpełskiego. Filigranowy Duńczyk na dystansie był bezradny i nie potrafił minąć swojego młodszego rodaka. Pierwsza podwójna wygrana gości i zaskakujące 1:5.

Bieg 3: Fredrik Lindgren i Adrian Miedziński odrobili straty „Lwów”, pokonując pewnie Roberta Lamberta i Dawida Lamparta. Brytyjczyk nie był w stanie nawet zbliżyć się do wychowanka klubu z Torunia. Pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarzy i 9:9.

Bieg 4: Michał Gruchalski najszybciej ruszył spod taśmy i dowiózł spokojnie indywidualne zwycięstwo. Za jego plecami Matej Żagar po pasjonującej walce zdołał wyprzedzić na dystansie Andreasa Jonssona i na ostatniej prostej Wiktora Lamparta. Druga z rzędu podwójna wygrana „Lwów” i 14:10 po pierwszej serii.

Bieg 6: Dawid Lampart wygrał start, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu minął starszego z braci rozpędzający się Żagar. Mijanką na dystansie błysnął także Jakub Miśkowiak, który poradził sobie z Lambertem. Podopieczni Cieślaka szybko zrehabilitowali się „Koziołkom” za przegrany poprzedni wyścig i odzyskali cztery punkty przewagi.

Bieg 8: Paweł Miesiąc wjechał w taśmę i został wykluczony. Wiktor Lampart uzupełnił parę z Michelsenem, który po przegranym starcie ostrym atakiem minął Gruchalskiego i naciskał do końca na prowadzącego Żagara. Słoweniec obronił się przed atakami Duńczyka i gospodarze powiększyli przewagę do stanu 28:20.

Bieg 10: Lindgren i Miedziński źle rozegrali pierwszy łuk, co wykorzystał Wiktor Lampart. Junior „Koziołków” długo prowadził, ale odważny atak Szweda ułatwił także zadanie Miedzińskiemu, który wysforował się na drugą lokatę. Trzecie podwójne zwycięstwo „Lwów” i 36:24 po trzech seriach wyścigów.

Bieg 13: Madsen i Miedziński przypieczętowali sukces gospodarzy, pokonując podwójnie Lamberta i Jonssona. Brytyjczyk przez chwilę był na drugiej lokacie, ale wychowanek klubu z Torunia szybko odbił utraconą pozycję. 45:33 przed wyścigami nominowanymi i podopieczni Cieślaka byli już pewni drugiej w sezonie wygranej.

Zawodnik meczu: Paweł Miesiąc. Pokonać na owalu przy Olsztyńskiej bieg po biegu Madsena i Lindgrena to sztuka nie lada, ale nie dla rewelacyjnego od początku sezonu Miesiąca. Widowiskowa jazda filigranowego „Koziołka” przysparza mu coraz więcej fanów i niewątpliwie takich zyskał również w okolicach Jasnej Góry.

* * * * * *
forBET Włókniarz Częstochowa – Speed Car Motor Lublin 52:38

Włókniarz: Leon Madsen 13 (1,3,3,3,3), Fredrik Lindgren 12 (3,2,3,2,2), Matej Żagar 10 (2,3,3,0,2), Michał Gruchalski 6 (2,3,1), Adrian Miedziński 6 (2,0,2,2,0), Paweł Przedpełski 3 (0,1,0,2), Jakub Miśkowiak 2 (1,1,0).

Motor: Mikkel Michelsen 11 (2,1,2,3,3,0), Paweł Miesiąc (3,3,t,1,3,1), Dawid Lampart 6 (0,2,2,1,1), Wiktor Lampart 5 (3,1,0,0,1), Andreas Jonsson 3 (0,2,1,0), Robert Lambert 2 (1,0,1), Wiktor Trofimow 0 (0,0).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.