PP: Niespodziewany awans Chojniczanki

Chojniczanki Chojnice potrzebowała dogrywki, by wyeliminować z Pucharu Polski GKS Bełchatów. Ostatecznie zwycięstwo chojniczanom zapewnił rezerwowy, Maciej Rogalski.

Z powodów zdrowotnych do Chojnic nie pojechali Bartłomiej Bartosiak, Seweryn Michalski i Jakub Serafin. Ze względu na zapisy regulaminu rozgrywek PP, w meczowej kadrze zabrakło także kilku młodszych zawodników, ale na boisku tych ubytków, szczególnie w drugiej połowie, nie było widać.

Po 90 minutach był remis – 1:1, ale dodatkowe 30 minut przyniosło już rozstrzygnięcie. Na 4 minuty przed końcem, po szybkiej akcji środkiem boiska, Rogalski, który na placu gry pojawił się w 58. minucie, technicznym strzałem posłał futbolówkę obok wybiegającego bramkarza, a ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W ćwierćfinale pierwszoligowiec zmierzy się z Legią Warszawa lub Lechią Gdańsk.