Premier League: Czwarta porażka Chelsea!

Chelsea Londyn uległa u siebie Southampton FC 1:3 (1:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu ósmej kolejki angielskiej Premier League.

Na Stamford Bridge obrońcy tytułu szybko objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Brazylijczyka Wiliana, ale jeszcze minutę przed przerwą wyrównał równie efektownym strzałem zza linii pola karnego Steven Davis.

Po zmianie stron niespodziewanie skuteczniejsi byli już tylko goście. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Senegalczyk Sadio Mane, a niespełna kwadrans później „The Blues” dobił płaskim strzałem w długi róg Włoch Graziano Pelle.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie „Święci” awansowali na dziewiątą pozycję w tabeli. Podopieczni Jose Mourinho doznali natomiast już czwartej porażki i są na szesnastym miejscu w klasyfikacji.