Premier League: Dimitri Payet pogrążył Newcastle United

Piłkarze londyńskiego West Hamu United pokonali w meczu zamykającym 5. kolejkę Premier League Newcastle United 2:0 (1:0). Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy został sprowadzony tego lata z Olympique Marsylia Dimitri Payet.

Bardzo dobrze w rywalizację na Upton Park weszli bordowo-niebiescy, którzy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Dimitri Payet. Francuz popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, żadnych szans w tej sytuacji nie miał Tim Krul.

Więcej bramek w pierwszej połowie nie oglądaliśmy. Spora w tym zasługa Srok, które nie potrafiły przedrzeć się przez dobrze poukładaną defensywę londyńskiego zespołu. Bramkarz gospodarzy Darren Randolph był praktycznie bezrobotny w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Po zmianie stron bardzo dobrze grający podopieczni Slavena Bilicia od razu przeszli do ofensywy. W efekcie w 48. minucie wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. Drugi raz futbolówkę w siatce umieścił strzałem niemal do pustej bramki Dimitri Payet. Spory udział przy tym trafieniu miał Victor Moses.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i West Ham United po raz trzeci zainkasował komplet punktów w tym sezonie ligowym. Dużo gorzej wygląda sytuacja Newcastle United. Podopieczni Steve’a McClarena zanotowali kolejną porażkę, która zepchnęła ich na ostatnią lokatę w Barclays Premier League.