Premier League nadal się rozwija: wiadomości o prawach telewizyjnych o wartości 11,6 miliarda euro!

Premier League jest gotowa na ogromne wsparcie finansowe ponieważ liga mówi się, że na skraju zabezpieczenie wspólne porozumienie w sprawie sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych w okresie między 2022 a 2025 r wart 11,6 mld euro miejscowe zagranicznych usługodawców.

Kwota ta zostanie rozdzielona między 20 klubów Premier League, a łączne przychody z praw telewizyjnych wzrosną o 1 miliard euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Według National Casino, trudne wojny licytacyjne między dostawcami w krajach takich jak USA i Australia mogą być korzystne finansowo dla Premier League.

Według angielskiej publikacji Disney, Warner Media i CBS konkurują z NBC w USA, podczas gdy obecni posiadacze praw Optus stoją w obliczu czterostronnej bitwy przetargowej ze Stanem Sport, Paramount + i Amazon w Australii.

BeIN ma mieć prawa do transmisji telewizyjnych na Bliskim Wschodzie za 450 mln euro, podczas gdy Canal + przedłużył również swoją umowę do 300 mln euro na transmisję meczów we Francji, Słowacji i Czechach. Umowy zostały również zawarte z nadawcami we Włoszech (Sky Italia), Portugalii (ELEVEN Sports), Belgii (Telenet), Niemczech (Sky Deutschland) i Hiszpanii (DAZN).

Tymczasem Sky Sports, BT, Amazon i BBC wydadzą 5,8 miliarda euro na zabezpieczenie praw telewizyjnych dla angielskiej Premier League w Wielkiej Brytanii.

Nordic Entertainment Group (NENT) nabyła prawa do transmisji Premier League w Szwecji, Danii i Finlandii za 2,8 miliarda euro do 2028 r., a także zakupiła oddzielny sześcioletni pakiet nadawczy w Holandii, Polsce, Estonii i na Litwie. i Łotwie.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.