Superpuchar Hiszpanii: Wysoka porażka Barcelony

Athletic Bilbao pokonał na własnym stadionie FC Barcelonę 4:0 w pierwszym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii. Rewanż rozegrany zostanie w poniedziałek na Camp Nou.

W zespole gości nie mogli wystąpić kontuzjowani Neymar i David Alba. W ich miejsce trener Luis Enrique wstawił do składu Pedro i Adriano. W wyjściowej jedenastce wyszedł również Thomas Vermaelen, który do tej pory zagrał w katalońskim zespole jeden mecz.

Spotkanie na San Mames lepiej rozpoczęli gospodarze. Mikel San Jose wykorzystał błąd Marca Andre ter Stegena, który wyszedł z bramki i strzałem z połowy boiska przelobował bramkarza rywali. Do przerwy Baskowie prowadzili 1:0.

Siedem minut po zmianie stron było już 2:0. Sabin dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a strzałem głową, bramkę zdobył Aritz Aduriz. W 62. minucie gry, 34-letni napastnik zaliczył kolejne trafienie. Tym razem pokonał ter Stegena strzałem z woleja po zamieszaniu w polu karnym gości.

Sześć minut później Aduriz skompletował hat tricka i ustalił wynik na 4:0. Napastnik Athletiku wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Daniego Alvesa.

Athletic Bilbao zmierzy się z Barceloną w przyszły tygodniu jeszcze dwa razy. Poza rewanżowym spotkaniem w Superpucharze Hiszpanii, zawodnicy Ernesto Valverde zagrają z „Blaugraną” w spotkaniu pierwszej kolejki Primera Division.

Barcelona rozpoczęła sezon od triumfu w meczu o Superpuchar Europy. Na stadionie w Tbilisi pokonała po dogrywce Sevillę 5:4.