Priemjer Liga: Lokomotiw wicemistrzem, grał Krychowiak

Lokomotiw Moskwa wygrał z FK Ufa 1:0 (1:0) w meczu 30. kolejki Priemjer Ligi i zapewnił sobie wicemistrzostwo Rosji. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Jedynego gola na RZD Arena strzelił w 39. minucie Manuel Fernandes, który uderzył znakomicie z rzutu wolnego.

Portugalczyk w drugiej połowie miał kolejną okazję na zdobycie bramki. Zmarnował jednak rzut karny.

W zespole gospodarzy 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Lokomotiw po zwycięstwie zapewnił sobie wicemistrzostwo Rosji i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów obok mistrza Zenitu St. Petersburg. W eliminacjach Champions League wystąpi trzeci FK Krasnodar.

W kwalifikacjach Ligi Europy będą uczestniczyć czwarte CSKA Moskwa i piąty Spartak Moskwa.

W barażach o utrzymanie zagrają Krylja Sowietow Samara i FK Ufa. Do drugiej ligi spadły Anży Machaczkała i Jenisej Krasnojarsk.

* * * * * *
Wyniki meczów 30. kolejki Priemjer Ligi:

Akhmat Grozny – FK Rostów 1:0 (1:0)
Bramki: Mbengue 38.

Anży Machaczkała – Ural Jekaterynburg 0:2 (0:0)
Bramki: Pogrebnyak 56, Bryzgalov 59.

CSKA Moskwa – Krylja Sowietow Samara 6:0 (1:0)
Bramki: Czałow 4, 73, Magnusson 48, Bijol 52, Sigurdsson 56, Oblyakov 80.

Dynamo Moskwa – Arsienał Tuła 3:3 (2:1)
Bramki: Cardoso 2, Panchenko 29, 60 – Markov 16-samobójcza, Mirzov 52, Gorbatenko 84.

FK Krasnodar – Rubin Kazań 1:0 (0:0)
Bramki: Claesson 59.

Lokomotiw Moskwa – FK Ufa 1:0 (1:0)
Bramka: Fernandes 39.
Karny nietrafiony: Fernandes (Lokomotiw) w 39′.

FK Orenburg – Spartak Moskwa 2:0 (1:0)
Bramka: Alves 8, Kulishev 90+4.

Zenit St. Petersburg – Jenisej Krasnojarsk 4:1 (1:0)
Bramki: Azmoun 26, Driussi 57, 71, Erokhin 60 – Torbinski 84.